l2topzone.com
l2topzone.com
l2topzone.com
l2topzone.com
l2topzone.com
l2topzone.com
l2topzone.com

Author Topic: C4 Ενα ξεχασμενο αλλα πολυ αγαπητο client  (Read 7900 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

OfflineC4 LeaderShip

  • Newbie
  • *
  • Posts: 1
  • L2topzone Votes: 0
  • Servers reviews: 0
  • Reputation: +0/-0
  • L2topzone.com
    Γεια σας μαγκες! Οπως ολοι ξερουμε με την ανοδο των C6 & Η5 στον κοσμο του L2 , αυτο το αγαπητο σε ολους [πιστευω] client C4 εχει πεσει πολυ στα ματια του κοσμου και δεν το προτιμουν πλεον , φτιαχνω αυτο το thread για να ποσταρω εναν παλιο C4 που ολοι κατα καιρους περασαμε απο αυτον , δεν ειναι αλλος απο τον L2Elite και ναι και ποιος δεν εχει παιξει σε αυτον τον σερβερ , τα τελευταια χρονια ο σερβερ πεθαινει οποτε γινεται μια τεραστια προσπαθεια απο τους παικτες και το staff του Elite να κρατηθει ζωντανος μετα απο ενα απιστευτο σερι επιτυχιων 12 χρονων ναι ο σερβερ αυτος εχει 12 χρονια ανοιχτος , τωρα οπως φαινονται τα πραγματα δεν θα καταφερει να βγαλει το 2016 και ισως αυτη να ειναι η τελευταια χρονια του :/ .Για οσους επιθυμουν να μπουν ξανα η να μπουν για πρωτη φορα στον σερβερ θα δωσω στο τελος του thread το original site του forum του Elite.
    Πρεπει να επισημανω πως εαν και εχει 12 χρονια ανοιχτος ο σερβερ δεν εγινε ποτε WIPE για καποιους αυτο μπορει να ακουγεται καλο [κυριως σε αυτους που εχουν σκοπο να κανουν donate] σε καποιους αλλους παλι ισως και να μην αρεσει γιατι θα φανταζονται τρομερα items!

    Για αυτο το θεμα του wipe εγω προσωπικα και αλλα ατομα απο τον σερβερ ζηταμε συνεχως να κανει wipe ωστε να τραβηξει νεο "αιμα" ο σερβερ αλλα το προσωπικο του L2Elite ειναι καθετο στο θεμα wipe και δεν θα γινει ποτε !

    Συγνωμη για την ταλαιπωρια με [ισως] αχρηαστες πληροφοριες απλα πιστευω θα ηταν καλο να εχετε μια εικονα για το σε τι κατασταση βρισκεται τωρα ο σερβερ , εαν καποιος τωρα ενδιαφερεται να μαθει παραπανω σχετικα με τον Elite εδω ειναι και η original σελιδα του : L2Elite

    Ολοι μαζι στην προσπαθεια να σωσουμε εναν απο τους καλυτερους [καποτε] σερβερ και το client στο οποιο μαθαμε να παιζουμε , δεν αναφερω για C1,C2 πολλοι απο εμας ημασταν παιδακια δημοτικου τοτε  :P

    Οσοι διαβασαν μεχρι εδω τους ευχαριστω μεσα απο την καρδια μου !

    Linkback: https://l2topzone.com/forum/index.php?topic=25838.0

    l2topzone.com
    l2topzone.com
    l2topzone.com
    l2topzone.com
    l2topzone.com

    Offlineherczor

    • Newbie
    • *
    • Posts: 1
    • L2topzone Votes: 1
    • Servers reviews: 0
    • Reputation: +0/-0
    • L2topzone.com
      Re: C4 Ενα ξεχασμενο αλλα πολυ αγαπητο client
      « Reply #1 on: November 18, 2016, 09:30:15 AM »
      Καλησπερα αδερφε,εχω φαει τα νιατα μου σαυτον τον server και αν γινοταν wipe θα ημουν απο τους πρωτους που θα εμπαιναν,αλλα στο θεμα του staff δεν νομιζω πως εχεις δικιο.Πρωτον αν οντως νοιαζοταν για τον server θα εκαναν wipe μιας και το ζηταει το community οπως λες,περα απο αυτο δεν εχουν καν patch στο site τους,πως ακριβως θα μπουν καινουρια μελη?Νομίζω πως ο Elite ηταν πολυ επιτυχημενος server αλλα απο τη στιγμη που δεν ειναι διατεθημενος εδω και χρονια να προσελκησει νεα μελη ειναι καταδικασμενος να πεθανει.

      Offlinegiorgos154

      • Newbie
      • *
      • Posts: 1
      • L2topzone Votes: 109
      • Servers reviews: 0
      • Reputation: +0/-0
      • L2topzone.com
        Re: C4 Ενα ξεχασμενο αλλα πολυ αγαπητο client
        « Reply #2 on: December 18, 2016, 05:04:07 AM »
        Γεια σου φιλε μου , συγνωμη για την πολυ καθυστερημενη απαντηση μου , επισης εκανα νεο κωδικο μιας και ξεχασα τον παλιο.

        Στο site τους υπαρχει το patch και του σερβερ αποκλειστικα και ολοκληρου του client [c4] αν ψαξεις στα "Downloads" θα το βρεις.

        Ως προς το θεμα του wipe ο σερβερ ειναι σε μια κατασταση μισοζωντανη το να παρουν οι gm το ρισκο και να κανουν ενα wipe αυτην την στιγμη μπορει να τελειωσει τον σερβερ μια για παντα , αυτο ειναι που φοβουνται και εχουν καποιες αμφιβολιες αν και πιστευω οτι αργα η γρηγορα θα το κανουν γιατι ο κοσμος οσο περναει κιαλο ο καιρος δεν εχει να κανει απολυτος τιποτα περα απο το να πηγαινει στα siege.

        Προτασεις για να τραβηξουν νεο αιμα στον σερβερ εχουν γινει με την κυριοτερη αυτη του wipe μιας και αν καπιος αποφασισει να παιξει τωρα L2Elite μολις μπει και περασει μια βολτα απο την Aden το πιο πιθανο ειναι να βγει , ωστοσο εχουν γινει καποιες αλλαγες σε μικρα boss οπως σε χαμηλους οροφους του ΤΟΙ στην Giant Cave και γενικα σε περιοχες πολλες περιοχες που σε αλλους σερβερ δεν θα ειχε νοημα να πας μιας και το level σου θα ηταν πολυ υψηλο και δεν θα επερνες καλα loots , εχουν προσθεσει καινουργιες Armor και κατι ακομα μικροπραγματακια [ως προς αυτα καλυτερα να μην τα αναλυσω γιατι ημουν αντιθετος απο την αρχη για εμενα προσωπικα αυτες οι αλλαγες ηταν που εφεραν την καταστροφη μιας και χαθηκε πλεον το νοημα του L2 και πλεον δεν μοιαζει καθολου με εναν C4]

        Επισης εχω κανει απειρες φορες την ιδια ακριβως προταση , να ανεβασουν τον σερβερ σε καποιο site οπως ειναι η Topzone η Hopzone κτλ , οι απαντησεις που περνω συνεχεια ειναι 2 :

        1) Για αυτο το θεμα εποικοινωσε με τον root admin , τον Dosmac

        και η

        2η) Παλια ημασταν σε αυτα τα site αλλα μετα απο καποιο καιρο μας εκαναν kick

        Τωρα βεβαια δεν ξερω αν ειναι αληθεια τα οσα λενε η οχι , αλλα το μονο που ξερω ειναι οτι ναι μεν νιαζονται για τον σερβερ αλλα δεν δεχονται καινουργιες ιδεες η να το θεσω λιγο καλυτερα , ιδεες που για να επιτευχθουν θα πρεπει να διαθεσουν και καποιο χρηματικο ποσο [μικρο η μεγαλο δεν εχει σημασια]

        Εχω περιπου 5 μηνες να μπω στον Elite , ολο αυτο το διαστημα ετρεχα απο σερβερ σε σερβερ ειτε H5 ειτε Interlude το νοημα του Lineage , του πραγματικου Lineage μετα τον C4 για εμενα χανεται και οπως ηταν αναμενομενο ξαναγυρισα στον παλιο καλο Elite ειναι ενας σερβερ που πραγματικα το πιστευω εαν ηταν ανεβασμενος σε τετοια site οπως η Hopzone/Topzone θα ηταν ακομα πολυ δυνατος μιας και πολλοι οι οποιοι θα ηθελαν να ριξουν λεφτα θα ηταν σιγουροι οτι για το διαστημα που θα επαιζαν δεν θα γινοταν Wipe.

         

        Sitemap