l2topzone.com
l2topzone.com
l2topzone.com
l2topzone.com
l2topzone.com
l2topzone.com
l2topzone.com

Author Topic: Duelist Interlude High Rate Server  (Read 1536 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offlineexilod

  • Newbie
  • *
  • Posts: 2
  • L2topzone Votes: 16
  • Servers reviews: 1
  • Reputation: +0/-0
  • L2topzone.com
    Duelist Interlude High Rate Server
    « on: January 07, 2014, 10:44:04 AM »
    Salut,
    Joc de ceva timp pe un server de c6 high rate no custom si intampin cateva dificultati ca duelist in meciurile de oly.
    O sa va prezint gearul meu si ce utilizez in diverse meciuri dupa care voi adresa cateva intrebari deoarece am cateva goluri si doresc sa invat cat mai multe despre aceasta clasa.

    Ca armura momentan am: IC/Leather Armor(Light)/Tallum Armor(Heavy)
    Arme:  Tallum Duals - Augmenturi: Celestial/Might/Shield/Clarity/Max MP/MP Regen/M.Def
    Augmenturile le schimb in timpul meciurilor in functie de necesitate.

    Pentru TANKuri: Incep cu Might dupa care daca joc contra clase cu frenzy/zealot trec pe Shield si in cel mai rau caz daca dureaza mai mult pe Clarity/Max MP/MP Regen(Mai greu contra Eva Templar sau Pheonix Knight).

    Pentru Arcasi/Daggeri/Alte clase asemanatoare: Shield sau Might in functie de echipamentul sau stilul adversarului(99% din cazul castig meciurile).

    Pentru OL: Lucrurile se complica. Incep pe Clarity dupa care daca adversarul are dmg mare trec pe M.Def+spam skilluri si lionheart etc.(80% meciuri le castig mai putin contra la cativa donatori care au ceva ++enchanturi pe arme si armuri). Deobicei folosesc Leather Armor.

    Clase gen Soul Taker/Nukeri: M.Def si GG. Deobicei folosesc Leather Armor.

    Mana Burneri: Aici intampin cea mai mare problema. Am incercat diverse combinatii de augmenturi/armuri. Nici o treaba. Am reusit sa castig un singur meci pana acum din "n" meciuri. problema este ca raman fara mana pana sa prind cateva criticale si sa termin meciul. Debicei adversarul are 2/3 augmenturi de nuke si ma termina rapid dupa ce raman fara mana. Lafel folosesc Leather Armor grad C.
    Aici am nevoie de cateva sfaturi/informatii

    Duelisti: Depinde de criticalele pe care le prind si stilul adversarului. Joc cu IC Armor.

    Dyesuri: +4STR/-4DEX +4CON/-4DEX +1STR/-1DEX

    Exista pe server un singur duelist care ma face curios deoarece are un dmg formidabil. Singurul avantaj pe care il are este ++ din armura si arma(cu +5 mai mult).  Oricat de mult i-ar creste p.attackul si criticala nu se compara la dmg cu cat dau eu.(deobicei bate pe oricine cu 5-6 bucati).

    Are cineva cateva sfaturi/informatii in plus legate de stilul de joc al duelistului in oly?

    Multumesc,





    Linkback: https://l2topzone.com/forum/index.php?topic=16854.0

     

    Sitemap